W trosce o Twój uśmiech i komfort

ZADZWOŃ: 500 601 610

Medycyna estetyczna

Głównym celem zabiegów wykonywanych w jej zakresie jest poprawa wyglądu skóry, jak również zapobieganie oraz usuwanie oznak jej starzenia się. Jest to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny. Jej zadaniem jest przywrócenie nam pięknego i naturalnego wyglądu.

1.Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod stosowanych celem profilaktyki starzenia oraz poprawy wyglądu skóry przy zachowaniu naturalnego efektu. Podczas zabiegu wprowadza się substancje aktywne do skóry właściwej, omijając w ten sposób barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Ponadto już sam proces nakłuwania powoduje, iż w obrębie skóry zostają uruchomione mechanizmy naprawcze odpowiadające za jej przebudowę. Działanie preparatów to m.in.:

  • redukcja zmarszczek,

  • redukcja blizn i przebarwień,

  • zaburzony owal twarzy,

  • potrzeba silnego ujędrnienia skóry,

  • chęć odmłodzenia i poprawy wyglądu skóry, w tym sprężystości.

2.Toksyna botulinowa.

Toksyna botulinowa przejściowo hamuje przewodzenie impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu dochodzi do relaksacji czyli braku kurczenia się poddanych zabiegowi mięśni. Zapobiega to powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Jest to stosunkowo bezpieczna metoda walki ze zmarszczkami mimicznymi, a odpowiednio wykonany zabieg i dobrana dawka pozwala zachować naturalny wygląd. Ponadto hamując aktywność mięśni w okolicach ujść gruczołów potowych, w znaczny sposób można zredukować przykry problem nadpotliwości pach, dłoni czy stóp.

3.Wypełnianie tkanek- kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Dzięki swoim właściwościom wypełniającym i zdolności do unoszenia tkanek stosuje się go celem powiększenia ust, policzków, uwydatnienia kości jarzmowych, wypłycenia bruzd i zmarszczek, uniesienia kącików ust oraz korekty utraconej objętości w obrębie twarzy. Dzięki odpowiednio dobranemu preparatowi oraz ilości użytej substancji można uzyskać pożądany rezultat. Efekt podania kwasu hialuronowego widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu, jednak należy pamiętać, iż ten ostateczny związany z uwodnieniem wypełniacza i ułożeniem w tkankach, pojawia się dopiero po około 2-3 tygodniach. Długość utrzymywania się efektu wynosi od 3-18 miesięcy i zależy od rodzaju preparatu, indywidualnych cech pacjenta oraz jego stylu życia.

4. Peelingi medyczne

Tego typu zabiegi zalecane są przede wszystkim, gdy na skórze występują zmiany takie jak: przebarwienia, trądzik, zaskórniki, blizny potrądzikowe, łojotok. Peelingi medyczne pomagają też zwalczyć problem suchej i szorstkiej skóry oraz skutki starzenia się – zmarszczki, utrata jędrności skóry. Peelingi medyczne wskazane są również do oczyszczania twarzy. Każda substancja działa na różnej głębokości skóry poprzez intensywne złuszczanie naskórka i dotarcie do odpowiedniej warstwy. Istnieją też substancje, które mają działanie biorewitalizujące bez efektu złuszczania. Dobór substancji jest uzależniony od wskazań.

W zależności od problemu i oczekiwań należy odpowiednio dobrać zabieg. Jak każda ingerencja medyczna, również w medycynie estetycznej istnieje szereg przeciwwskazań, które muszą być uwzględnione przed wykonaniem zabiegu. Mając na uwadze przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo Pacjentów w Dental Spa wszystkie zabiegi wykonuje lekarz.

Doświadczeni lekarze

Zaopiekują się państwem lekarze z długoletnim doświadczeniem

Fachowe doradztwo

Nasi specjaliści służą państwu swoimi radami

Wysokiej klasy sprzęt

W leczeniu wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt medyczny

Kompleksowa opieka

Zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie