W trosce o Twój uśmiech i komfort

ZADZWOŃ: 500 601 610

Stomatologia dziecięca

Gabinet Dental Spa jest przyjazny wszystkim pacjentom, ze szczególnym uwzględnieniem tych najmłodszych. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta każdego malucha przebiegała wesoło i była zapamiętana, jako miłe doświadczenie.

Zajmujemy się kompleksowo zabiegami z zakresu stomatologii dziecięcej. Zęby mleczne, choć uważane często za mniej ważne, mają ogromny wpływ na rozwój prawidłowej wymowy oraz wygląd buzi dziecka w przyszłości. Dlatego przy standardowej wizycie kontrolnej zawsze staramy się udzielić dziecku jak i rodzicom, konkretnych wskazówek jak prawidłowo czyścić zęby i wybrać właściwą pastę i szczoteczkę.

Warto wspomnieć tutaj również o tym, że najlepszym momentem na pierwszą wizytę dziecka u dentysty jest czas, kiedy pojawiają się pierwsze zęby mleczne. Dzieci odczuwają naturalny lęk przed wizytą u stomatologa. Dlatego najlepiej udać się na pierwszą wizytę jeszcze zanim maluchowi zacznie dokuczać ból.

Przed wizytą warto rozmawiać z maluchem o tym, jak ważne jest leczenie zębów oraz jak wizyta u stomatologa wygląda. Taką rozmowę warto przeprowadzić w chwili, gdy dziecko jest wypoczęte i zrelaksowane, na przykład podczas spaceru lub zabawy. Rodzic powinien zbudować wokół tematu atmosferę przygody. Opowiedzieć dziecku, że będzie ono miało szansę zobaczyć, jak wygląda praca dentysty i jak leczy się ząbki. Pod żadnym pozorem nie należy straszyć dziecka! Mówiąc o wizycie u stomatologa stosujmy pozytywne opisy, np. zamiast borowanie czy wiercenie lepiej użyć porównania „naprawianie ząbków”, a zamiast o strachu, mówić o odwadze. Po wizycie warto zapytać Pociechę o jej wrażenia.

Specjalnie dla naszych najmłodszych pacjentów oferujemy kolorowe wypełnienia, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Są one nowoczesne i w pełni bezpieczne. Dziecko wybiera swój ulubiony kolor co odwraca uwagę od zabiegu, zachęca do współpracy ze stomatologiem oraz rozładowuje stres. Dzięki kolorowym wypełnieniom mali pacjenci z chęcią dbają o ząbki i chętniej przychodzą na kolejna wizytę. Oczywiście istnieje również możliwość zastosowania wypełnień standardowych.

Po każdym zabiegu na naszych małych, dzielnych pacjentów czekają drobne nagrody. Dodatkowo gwarantujemy, że w naszej klinice cały zespół dołoży wszelkich starań, aby Państwa Pociechy czuły się u nas bezpiecznie i miło.

Zabiegi ktore wykonujemy:

-wizyta adaptacyjna, instruktażowa;

-opatrunek leczniczy w zębie mlecznym

-impregancja azotanem srebra

-lakierowanie zębów;

-lakowanie zębów stałych;

-leczenie próchnicy;

-ekstrakcje zebów w znieczuleniu.

Doświadczeni lekarze

Zaopiekują się państwem lekarze z długoletnim doświadczeniem

Fachowe doradztwo

Nasi specjaliści służą państwu swoimi radami

Wysokiej klasy sprzęt

W leczeniu wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt medyczny

Kompleksowa opieka

Zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie