W trosce o Twój uśmiech i komfort

ZADZWOŃ: 500 601 610

Pracownia RTG

Dbając o najwyższą jakoś usług i bezpieczeństwo naszych pacjentów wyposażyliśmy nasze gabinety w najwyższej klasy aparaturę RTG.Dla właściwej i szybkiej diagnozy w gabinetach Dental Spa używamy zestaw radiowizjografi CARESTREAM RVG 5200 z aparatem RTG CARESTREAM 2100.

Radiowizjografia Carestream w połączeniu z aparatem wewnątrzustnym CS 2100 pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu, zapewniając jednocześnie komfort i wygodę pacjentowi. Jest to RTG wysokiej częstotliwości i precyzji obrazowania. Jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów do cyfrowego obrazowania w stomatologii. Technologia wysokiej częstotliwości przetwarzania pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego – promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć rtg. Natomiast zdjecia cyfrowe pozwalają obniżyć dawkę promieni RTG aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami.

Dla wygody i komfortu pacjentów w Dental Spa przy każdym fotelu mamy możliwość wykonania zdjęcia, bez konieczności przemieszczania się do innego pomieszczenia. Skraca to czas wizyty do niezbędnego minimum i daje nam gwarancję poprawnej diagnozy.

Do wykonywania zdjęć pantomograficznych wyposażyliśmy pracownie w pantomogram CS8100- najbardziej innowacyjny pantomograf na świecie. Intuicyjny i najbardziej zaawansowany technologicznie system obrazowania. Jest to najwyższa jakość i szybkość pozyskiwania obrazu.

Pantomogram jest niezbędny do postawienia właściwej diagnozy. Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie. Pantomogram pokazuje niemal pełen obraz szczęki, części twarzoczaszki, zębów i przyzębia.

Przeciwwskazania do wykonania badania RTG w diagnostyce stomatologicznej są takie same jak w każdej dziedzinie medycyny. Zdjęcia rentgenowskie u kobiet w ciąży, jak również u kobiet w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, jeśli istnieje podejrzenie zajścia w ciążę, mogą być wykonywane tylko w przypadku bezwzględnej konieczności. Należy pamiętać, że u dzieci stosuje się zmniejszoną dawkę promieniowania oraz aby badań tych nie wykonywać zbyt często.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko Nazwa jednostki organizacyjnej Dental Spa L.Szatkowska, G.Dąbrowska s.c.

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z art. 32c pkt.2

 

  • Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na :

 

  • uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące; zezwolenie PWIS/ wymienić aparaty rtg/ 2/6/2020 z dnia 15 stycznia /2020 CS 2100, CS 8100/
  • uruchamianiu pracowni decyzja PWIS 1/6/2020 z dnia 15 stycznia 2020
  • zgoda PWIS – decyzja z dnia  (nie dotyczy)      na działalność medyczną związaną z wykorzystaniem promieniowania jonizującego/ w przypadku aparatu do zdjęć wewnątrzustnych – nie dotyczy/

 

  • Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy:
  • dawkomierzy indywidualnych- w ciągu minionych 12 miesięcy zmierzona dawka efektywna wyniosła: mniej niż 0,10 mSv
  • dawkomierzy środowiskowych -w ciągu minionych 12 miesięcy(od…………..do……………..) zmierzona dawka efektywna wyniosła: nie dotyczy
  • Jednostka wykonuje pomiary dozymetryczne osłon stałych tak, wartości podano w protokole pomiarów osłon stałych dostępnych w pracowni. Wartość poniżej normy przewidzianej w prawie.

 

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie  dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/- dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:

– pracownicy: 20mSv/rok;

– ogół ludności : 1mSv/rok.

Uwaga:

  • na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
  • Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

 

*pomiary dozymetryczne : do wyboru : dozymetr indywidualny, dozymetr środowiskowy lub oba

Doświadczeni lekarze

Zaopiekują się państwem lekarze z długoletnim doświadczeniem

Fachowe doradztwo

Nasi specjaliści służą państwu swoimi radami

Wysokiej klasy sprzęt

W leczeniu wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt medyczny

Kompleksowa opieka

Zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie